Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини  
   
   
Проекти

Project “Promotion of investment opportunities and cooperation between small and medium sized enterprises through development of cross-border ties in the Carpathian region”

Детальніше...

«Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні»

Детальніше...

Проект "Підвищення контролю за діяльністю і прозорістю органів влади шляхом проведення моніторингу якості надання державних послуг населенню"

Детальніше...

Проект "Створення комплексної системи розвитку туристичної індустрії Івано-Франківщини"

Детальніше...

 Проект „Розвиток сталого сільського туризму. Зміцнення спроможності лідерів сільського розвитку” 2005-2007

Детальніше...
усі проекти
Публікації

Музеї Івано-Франківська

Детальніше...

 Правила поведінки туристів в Карпатах

Детальніше...

Карпатський календар подій культури і мистецтва

Детальніше...

Зниження витрат у малому бізнесі

Детальніше...

Стратегія розвитку та маркетингу туризму в Івано-Франківській області

Детальніше...
усі публікації
 

Вересень 2014 року
Засідання круглого столу «Можливості, ризики та перешкоди для інвестиційної діяльності
в Івано-Франківській області»

 

26 вересня 2014 року в м. Івано-Франківську відбулося засідання круглого столу «Можливості, ризики та перешкоди для інвестиційної діяльності в Івано-Франківській області» за результатами соціологічного дослідження з вивчення вивчення думки керівників малих та середніх підприємств щодо визначення можливостей, ризиків та перешкод для інвестиційної діяльності в регіоні, проведеного в рамках проекту «Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні», що реалізується Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини в партнерстві з Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та департаментом міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.
Під час засідання круглого столу Марія Ковалів - заступник голови Ради Асоціації економічного розвитку Івано-Франківщини, керівник проекту ознайомила учасників засідання з впровадженням проекту «Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні» та результатами соціологічного дослідження. Метою дослідження є вивчення стану інвестиційної діяльності підприємств Івано-Франківської області, основних тенденцій розвитку бізнесу та визначення можливостей, ризиків та перешкод для ведення бізнесу для подальшої підготовки рекомендацій щодо їх усунення.
В опитуванні взяло участь 100 малих та середніх підприємств, які здійснюють свою діяльність на території Івано-Франківської області. Під час опитування досліджувалась інвестиційна діяльність підприємств, конкурентні переваги регіону, оцінка та очікування привабливості регіону для інвестиційної діяльності, перешкоди, ризики та перспективи інвестиційної діяльності в Івано-Франківській області.
Сред найбільших перешкод для ведення бізнесу респонденти відзначили брак фінансових ресурсів, високий рівень корупції в основних сферах державного управління, нерозвинену інфраструктуру.
Згідно опитування найбільш важливим шляхом активізації інвестиційної діяльності в області за шкалою від 1 (найменш важливий) до 5 (найбільш важливий) є формування сприятливого інвестиційного клімату, який оцінений на 4,35 бали. Наявність інвестиційної стратегії регіону оцінено на 3,2 бали, розробка та відпрацювання інвестиційних проектів – 3,19 бали, покращення ефективності роботи органів влади – 3 бали, розробка чіткого механізму роботи з потенційними інвесторами – 2, 85 бали, покращення інфраструктури – 2, 67 бали, використання промислового потенціалу – 2,52 бали, інформування інвесторів про створені та успішно реалізовані інвестиційні проекти – 2,45 бали, підвищення якості робочої сили – 2,2 бали, покращення екологічної ситуації та покращення рекреаційного потенціалу – 1,8 бали.
Найбільш важливим заходом, який необхідно вжити для сприяння підприємницькій діяльності в регіоні за шкалою від 1 (найменш важливий) до 5 (найбільш важливий) є стимулювання розвитку малого бізнесу. Він оцінений на 3,72 бали. На 3,17 бали оцінено спрощення адміністративних процедур. Удосконалення фінансової підтримки малого та середнього бізнесу оцінено на 2,98 бали, залучення підприємств до прийняття рішень – 2,81 бали, сприяння виходу на нові ринки – 2,8 бали, виконання посередницьких функцій у вирішенні конфліктів – 2,55 бали. Участь підприємств в бізнес-асоціаціях оцінено на 2,53 бали та підвищення ефективності діяльності адміністративних центрів оцінено на 2, 37 бали.
Учасники круглого столу обговорили результати дослідження та відзначили їх важливість для врахування їх при формуванні сприятливого інвестиційного клімату в регіоні.
В обговоренні дослідження взяли участь представники малих та середніх підприємств, представники органів місцевої влади та місцевого самоврядування, бізнес-центрів, громадських організацій області.
Учасники круглого столу відзначили важливість проведеного соціологічного дослідження та впровадження заходів проекту для покращення інвестиційної діяльності в регіоні.

 

 
Новини
 

Вересень, 2021

Перше засідання експертної групи проєкту «Карпатський культурний шлях»

Детальніше...

Вересень, 2021

Інавгураційна конференція «Карпатський культурний шлях»

Детальніше...

Липень, 2021

Перше засідання Наглядової ради проєкту «Карпатський культурний шлях»

Детальніше...

Липень, 2021

Перша зустріч партнерів проєкту "Карпатський культурний шлях"

Детальніше...

Вересень, 2019

День європейської співпраці 2019

Детальніше...

Жовтень, 2015

Відбулося четверте засідання Наглядової ради проекту «Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні»

Детальніше...

Вересень, 2015

Підсумкова конференція проекту «Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні»

Детальніше...
усі новини
   
 
АЕРІФ
Адресa: Україна, 76000, м. Івано-Франківськ
вул. Дністровська, 26
Телефони: (0342) 72-37-14, 72-37-14
Факс: (0342) 72-37-14

E-mail: mkovaliv@gmail.com