Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини  
   
   
Проекти

Project “Valorisation of the historical and cultural heritage through the development and promotion of the Carpathian Cultural Route”

Детальніше...

Project “Promotion of investment opportunities and cooperation between small and medium sized enterprises through development of cross-border ties in the Carpathian region”

Детальніше...

Проєкт «Карпатський культурний шлях»

Детальніше...

«Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні»

Детальніше...

Проект "Підвищення контролю за діяльністю і прозорістю органів влади шляхом проведення моніторингу якості надання державних послуг населенню"

Детальніше...

Проект "Створення комплексної системи розвитку туристичної індустрії Івано-Франківщини"

Детальніше...
усі проекти
Публікації

Музеї Івано-Франківська

Детальніше...

 Правила поведінки туристів в Карпатах

Детальніше...

Карпатський календар подій культури і мистецтва

Детальніше...

Зниження витрат у малому бізнесі

Детальніше...

Стратегія розвитку та маркетингу туризму в Івано-Франківській області

Детальніше...
усі публікації
 

Вересень 2014 року
Засідання круглого столу «Можливості, ризики та перешкоди для інвестиційної діяльності
в Івано-Франківській області»

 

26 вересня 2014 року в м. Івано-Франківську відбулося засідання круглого столу «Можливості, ризики та перешкоди для інвестиційної діяльності в Івано-Франківській області» за результатами соціологічного дослідження з вивчення вивчення думки керівників малих та середніх підприємств щодо визначення можливостей, ризиків та перешкод для інвестиційної діяльності в регіоні, проведеного в рамках проекту «Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні», що реалізується Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини в партнерстві з Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та департаментом міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури Івано-Франківської обласної державної адміністрації в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2007-2013.
Під час засідання круглого столу Марія Ковалів - заступник голови Ради Асоціації економічного розвитку Івано-Франківщини, керівник проекту ознайомила учасників засідання з впровадженням проекту «Просування інвестиційних можливостей і співпраці між малими та середніми підприємствами через розвиток транскордонних зв'язків у Карпатському регіоні» та результатами соціологічного дослідження. Метою дослідження є вивчення стану інвестиційної діяльності підприємств Івано-Франківської області, основних тенденцій розвитку бізнесу та визначення можливостей, ризиків та перешкод для ведення бізнесу для подальшої підготовки рекомендацій щодо їх усунення.
В опитуванні взяло участь 100 малих та середніх підприємств, які здійснюють свою діяльність на території Івано-Франківської області. Під час опитування досліджувалась інвестиційна діяльність підприємств, конкурентні переваги регіону, оцінка та очікування привабливості регіону для інвестиційної діяльності, перешкоди, ризики та перспективи інвестиційної діяльності в Івано-Франківській області.
Сред найбільших перешкод для ведення бізнесу респонденти відзначили брак фінансових ресурсів, високий рівень корупції в основних сферах державного управління, нерозвинену інфраструктуру.
Згідно опитування найбільш важливим шляхом активізації інвестиційної діяльності в області за шкалою від 1 (найменш важливий) до 5 (найбільш важливий) є формування сприятливого інвестиційного клімату, який оцінений на 4,35 бали. Наявність інвестиційної стратегії регіону оцінено на 3,2 бали, розробка та відпрацювання інвестиційних проектів – 3,19 бали, покращення ефективності роботи органів влади – 3 бали, розробка чіткого механізму роботи з потенційними інвесторами – 2, 85 бали, покращення інфраструктури – 2, 67 бали, використання промислового потенціалу – 2,52 бали, інформування інвесторів про створені та успішно реалізовані інвестиційні проекти – 2,45 бали, підвищення якості робочої сили – 2,2 бали, покращення екологічної ситуації та покращення рекреаційного потенціалу – 1,8 бали.
Найбільш важливим заходом, який необхідно вжити для сприяння підприємницькій діяльності в регіоні за шкалою від 1 (найменш важливий) до 5 (найбільш важливий) є стимулювання розвитку малого бізнесу. Він оцінений на 3,72 бали. На 3,17 бали оцінено спрощення адміністративних процедур. Удосконалення фінансової підтримки малого та середнього бізнесу оцінено на 2,98 бали, залучення підприємств до прийняття рішень – 2,81 бали, сприяння виходу на нові ринки – 2,8 бали, виконання посередницьких функцій у вирішенні конфліктів – 2,55 бали. Участь підприємств в бізнес-асоціаціях оцінено на 2,53 бали та підвищення ефективності діяльності адміністративних центрів оцінено на 2, 37 бали.
Учасники круглого столу обговорили результати дослідження та відзначили їх важливість для врахування їх при формуванні сприятливого інвестиційного клімату в регіоні.
В обговоренні дослідження взяли участь представники малих та середніх підприємств, представники органів місцевої влади та місцевого самоврядування, бізнес-центрів, громадських організацій області.
Учасники круглого столу відзначили важливість проведеного соціологічного дослідження та впровадження заходів проекту для покращення інвестиційної діяльності в регіоні.

 

 
Новини
 

Жовтень, 2023 року

Четверте засідання Наглядової ради проєкту «Карпатський культурний шлях»

Детальніше...

Жовтень, 2023 року

Підсумкова конференція  в рамках проєкту «Карпатський культурний шлях»

Детальніше...

Жовтень, 2023 року

Облаштування Карпатського культурного шляху цифровими туристичними інформаційними панелями і туристичними інформаційними стендами.

Детальніше...

Вересень, 2023 року

Четверта зустріч партнерів проєкту «Карпатський культурний шлях»

Детальніше...

Травень, 2023 року

Навчальний візит до Румунії в рамках проєкту «Карпатський культурний шлях»

Детальніше...

Квітень, 2023 року

Третя зустріч партнерів проєкту «Карпатський культурний шлях».

Детальніше...

Лютий, 2023 року

Міжнародний семінар «Розвиток місцевої культури та культурного туризму шляхом створення й промоції культурних маршрутів» в рамках проєкту «Карпатський культурний шлях»

Детальніше...
усі новини
   
 
АЕРІФ
Адресa: Україна, 76000, м. Івано-Франківськ
вул. Дністровська, 26
Телефони: (0342) 72-37-14, 72-37-14
Факс: (0342) 72-37-14

E-mail: mkovaliv@gmail.com